0
 
muzyczny projekt festiwalu

Akademia Radia Azja

Warsztaty rytualnych tańców i rytmów lankijskich, nauka indyjskiej bhangry, filmowa podróż z Kink Gongiem i rozmowa z japońskim duetem Tenniscoats - oto pozakoncertowa propozycja Festiwalu Radio Azja.

Podczas festiwalowego weekendu zapraszamy do małej sali TR Warszawa, gdzie w sobotę, 8 grudnia, praktyczne warsztaty muzyczne poprowadzi zespół Baliphonics, a energetycznych, indyjskich tańców uczyć będzie formacja RSVP Bhangra. Na niedzielne popołudnie proponujemy rozmowę i wspólne muzykowanie z zespołem Tennisoats oraz projekcję filmu dokumentującego muzyczną wyprawę Laurenta Jeanneau (Kink Gong) w poszukiwaniu ginących dźwięków i tradycji.  Wstęp na wszystkie wydarzenia Akademii Radia Azja jest bezpłatny.

Baliphonics - rytualne tańce i rytmy lankijskie

8 grudnia, g. 14.00-16.00

Praktyczny warsztat poświęcony bębniarskim i tanecznym rytuałom z południa Sri Lanki. Spotkanie z transowymi obrzędami odpędzenia złych duchów i przywołania przychylnych mocy.

Warsztat prowadzony w języku angielskim.

więcej

 

RSVP Bhangra - lekcja bhangry

8 grudnia g. 16.30 - 18.00

Spotkanie dedykowane nauce bhangry - energetycznego, indyjskiego tańca ze stanu Pendżab. Bhangra charakteryzuje się dużą dynamicznością i porywającą muzyką. Daje wiele radości i satysfakcjonujące zmęczenie.

Warsztat prowadzony w języku angielskim.

więcej

 

Japońskie muzyczne DIY - spotkanie z zespołem Tenniscoats

9 grudnia, g. 15.00-16.00

Nie grają J-popu, nie mają menadżera, ani strony internetowej. Mają za to na koncie trzy wydane z sukcesem albumy, setki udanych koncertów, kolaboracje z najbardziej znaczącymi postaciami japońskiej sceny alternatywnej i tysiące fanów. Rozmowa z japońskim duetem, który opowie o swojej osobliwej ścieżce kariery i aktywności na rynku muzycznym.

więcej

 

Projekcja filmu i spotkanie z Kink Gongiem

Small Path Music, reż. David A. Harris

Chiny 2013, 56'

9 grudnia, g. 16.30 - 18.00

Pokaz filmu dokumentującego proces nagrywania ginącej muzyki mniejszości etnicznych z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Historia Laurenta Jeanneau, który podróżując po Azji, tworzy unikatową kolekcję dźwięków.

więcej

kontakt: info@radioazja.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu