0
 
muzyczny projekt festiwalu

Masayoshi Fujita & Jan Jelinek (Japonia/Niemcy)

Elektroakustyczny duet eksperymentalny.
6 gru 2018, TR WARSZAWA

Bilety   (Midori Hirano / Masayoshi Fujita, Jan Jelinek)

6 gru 2018
6 gru
21:00
TR WARSZAWA

O wydarzeniu

Wyjątkowe spotkanie cenionego, japońskiego wibrafonisty z klasykiem niemieckiej elektroniki. Jan Jelinek znany jest z minimalistycznych kompozycji, które zaliczyć można do nurtu microhouse, glitch czy minimal techno. Artysta skupia się na transformacji dźwięku, przekładając parametry utworów z kanonu muzyki popularnej na abstrakcyjną, zredukowaną teksturalną elektronikę. Konstruuje kolaże z mikrofragmentów dźwiękowych, zapomnianych sampli, nagrań magnetofonowych. Zapętla je i moduluje, ukrywając ich pierwotne źródło.

Masayoshi Fujita to kompozytor i instrumentalista. W poszukiwaniu własnego, indywidualnego brzmienia wibrafonu, nieustannie eksploruje jego możliwości, przymocowując do instrumentu kawałki metalu, paski folii i inne przedmioty. Powstałe w ten sposób nowe dźwięki, podobne do komputerowych zniekształceń, rozszerzają brzmieniowe spektrum, nie zatracając faktycznego charakteru instrumentu. Muzyka komponowana przez Fujitę to pełna przestrzeni, hipnotyzująca podróż w nieznane, niczym senna wędrówka, bezkresny lot.  

Artyści nagrali wspólnie dwa albumy: „Bird, Lake, Objects” (2010) oraz “Schaum” (2016), które ukazały się nakładem wytwórni Faitiche.

Ich muzyka to ambient i niskie tony w eksperymentalnym, ale minimalistycznym duchu. Zestawienie elektronicznych tekstur i głębokich, pełnych detali, subtelnych instrumentalnych improwizacji.

kontakt: info@radioazja.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu