0
 

Program

UhUhBoo Project

Korea Płd

O wydarzeniu

UhUhBoo. Słowo, które po koreańsku znaczy tyle, co "rybak" bądź "ojciec ryb", a także człon nazwy jednego z najbardziej ekscentrycznych zespołów współczesnej koreańskiej sceny muzycznej.

UhUhBoo Project, znany ze współpracy z Park Chan-wookiem i Piną Bausch, zagrał 26 listopada w TR Warszawa, w ramach programu muzycznego Pięciu Smaków.

Uhuhboo Project - Gajog

UhUhBoo Project to niecodzienne, wymykające się klasyfikacjom połączenie dźwięków, balansujące między estetyką punk-kabaretową i początkami koreańskiego popu. Muzyce towarzyszą trudne do rozszyfrowania, pełne metafor teksty, zaangażowane w sprawy społeczne i polityczne. Podczas swoich koncertów zespół sięga po liczne rozwiązania audio-wizualne tworząc w ten sposób niezapomniany, hipnotyzujący spektakl.

Od debiutu w 1994 roku, UhUhBoo wydało pięć albumów. Ich muzyka pojawiła się w wielu filmach, w tym w "Panu Zemście" i "Nocnym połowie" Park Chan-wooka. Po twórczość Koreańczyków sięgała także sama Pina Bausch, używając jej w spektaklach "Fur die Kinder von Gestern" i "Rough Cut".
Muzyka Uhuhboo Project jest po prostu zniewalająca – mówiła o UhUhBoo artystka.

UhUhBoo Project: Nocny połów


Wokalista i założyciel UhUhBoo, Baik Hyun-jin, jest artystą związanym z kultową galerią Arario z Seulu. W stolicy Korei ukończył też rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych. Jego prace można było oglądać w galeriach w Chinach, Wielkiej Brytanii czy we Włoszech. Baik, jako artysta wszechstronny, zajmuje się również filmem, teatrem tańca, poezją i solowymi projektami muzycznymi.


KONCERT: 26 LISTOPADA, WTOREK, 20:00
TR WARSZAWA, UL. MARSZAŁKOWSKA 8

Posłuchaj UhUhBoo Project: 그해여름은나중에온다고한다

Uhuhboo Project - 그해여름은나중에온다고한다

Posłuchaj UhUhBoo Project: 구멍난 그림자

Uhuhboo Project - 구멍난 그림자

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu