0
 
muzyczny projekt festiwalu

Maltese Rock

support: SkaDyktator
7 lut 2016, Hybrydy

O wydarzeniu

Azjatycki koncert w klubie Hybrydy z okazji Nowy Roku Małpy 2016.

7 lutego 2016, Hybrydy, ul. Złota 7/9

  • 19:00 – SkaDyktator i Jego Kosmiczne Combo – support (Polska)
  • 20:00 – Maltese Rock (Japonia, Okinawa)

 

bilety

  • 30 zł - przedsprzedaż, wyłącznie online
  • 35 zł - w dniu koncertu, do nabycia w klubie
  • 55 zł - pakiet na Azjatycki Nowy Rok (koncert + filmy), wyłącznie online

 

Maltese Rock (JP)

Wbrew swojej nazwie – zespół nie gra rocka ani nie pochodzi z Malty. Maltese Rock to grupa z Okinawy, najbardziej wysuniętej na południe japońskiej wyspy. Kapela powstała w 1997 roku z inicjatywy Morito, kompozytora i autora tekstów. Spontaniczna twórczość Maltese Rock łączy żywiołowy punk-rock, blues i folk z tradycyjną muzyką z Okinawy (Okinawa minyo).

Najbardziej charakterystyczny dla brzmienia zespołu, jest niski, grobowy głos Morito, w porównaniu z którym wokal Toma Waitsa wydaje się być pełen słodyczy. Eklektyczne kompozycje Morito balansujące między japońską muzyką uliczną i klasycznym punk-rockiem, zaskakują nieoczekiwanymi zmianami tempa oraz nastroju. Teksty, w wielu utworach śpiewane growlem, dotyczą zazwyczaj kwestii społecznych, co idzie w parze z zaangażowaniem członków zespołu w działania lokalne na Okinawie.  Muzycy zespołu mieli swój wkład m.in. w rewitalizację zabytkowego targu Sakaemachi w mieście Naha, pełniącego rolę alternatywnego centrum kultury.

W grudniu 2015 roku ukazała się najnowsza płyta zatytułowana "Downtown Parade".

Maltese Rock występuje w składzie: Morito – śpiew, gitara, Akane Itoman – skasofon altowy i tenorowy, Kaori Seudom - morin huur (mongolska fidel o dwóch strunach) , Hallz – gitara, Kazuya “gacha” Uechi – kontrabas, Yusaku Komesu – instrumenty perkusyjne.

 

SkaDyktator i Jego Kosmiczne Combo

Przed gośćmi z Japonii wystąpi SkaDyktator i Jego Kosmiczne Combo ze specjalnym repertuarem zainspirowanym muzyką Dalekiego Wschodu. SkaDyktator gra ska, jazz, rocksteady, reggae, zaskakując żywiołową improwizacją i spontanicznością koncertu.

kontakt: info@radioazja.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu